22. kolo hádzanárskej extraligy mužov

08.03.2009 Celý región

MHC Edymax Bardejov - Tatran Prešov 21:37 (12:15)
Najviac gólov: Čorej 6, D. Krok a Bokol po 4 - Huňady 6, Géci, Radčenko, Kozlov a Dudáš po 4
Sedemmetrové hody: 2/1 - 7/3
vylúčení: 7 - 4
rozhodovali: Barborík a Rondoš
690 divákov

Slovenský i český majster z metropoly Šariša začal v uvoľnenom tempe, a domáci dokonca po 10 minútach viedli 7:5. Kvalitnejšiu hádzanú videli diváci po prestávke a to aj zásluhou hosťujúcich hráčov Tatrana v drese Bardejova. Nad priemer vynikli obaja brankári, domáci Bopčák a Krupa. Zlepšený výkon i kombinácie boli na strane majstra a strelecky disponovanému Fuňakovi kontroval skúsený Čorej v drese Bardejova, ktorý bol azda najlepším hráčom na palubovke.

HC Štart Nové Zámky - IS Košice 37:28 (19:17)
Najviac gólov: S. Mažár 13/2, Vadkerti 6, Szucs 5 - T. Urban 7/2, Strapko 7, Mazák 5
Pok. hody: 2/2 - 4/3
rozhodovali: Haščík a Oťapka
700 divákov

MŠK HANT Považská Bystrica - MŠK Hlohovec 38:26 (18:9)
Najviac gólov: Maťaš a Tuma po 6, Ďuriš 5/1 - Pupík 9, F. Zaťko 6/1, Michal Fázik 4
Pok. hody: 4/3 - 7/1
vylúčení: 8 - 6
ČK: Adamčík za tri vylúčenia - Laho za tri vylúčenia
rozhodovali: Richvalský a Cibere